Смугарські водоспади

Чернівці-Виженка-Протяті камені-Смугарські водоспади-Чернівці

 

Тривалість: 1 день 

Сезонність: цілий рік  

В програмі туру: перевал Німчич, Карпатські пейзажі, Протяті камені, Соколине Око, каскад Смугарських водоспадів

Вартість туру: від 365 грн 

1 ДЕНЬ 

08:00 ранній виїзд з Чернівців ( площа Філармонії). Переїзд до Буковинських Карпат. Найбільш цікавий маршрут Буковинськими Карпатами розпочинається з Вижниці. Колись це було одним з найвідоміших хасидських містечок. Тут в 18 столітті жив один із засновників хасидизму Еліезер, якого називали Баал Шем Тов, тобто «Володар  Доброго Імені». За часів Австро-Угорщини, Вижниця була відомим гірським курортом. Сьогодні Вижниця – один з райцентрів Чернівецької області, і місто, відоме гуцульськими фестивалями. Вузька дорога веде вздовж річки Виженка, прямо до верхівки перевалу. Праворуч від маршрута, на високому пагорбі розташувалася церква Івана Сучавського. Саме тут колись відбулася битва між татарами хана Батия, що вирішили трохи «оподаткувати» місцевих мешканців, та місцевими селянами, які вирішили «ухилитися від оподаткування» і взяли в руки вили та сокири.

           

Дорога починає швидко набирати висоту. Десь через 1,5 км , ми опиняємося на перевалі Німчич, на висоті 586 метрів над рівнем моря. Треба сказати, що сюди без проблем, можна заїхати і легковою машиною. Вздовж туристичного комплексу вузька стежка стрімко піднямається догори.  Вздовж хребта можна вийти на найвищу точку нашого маршрута - гору Просічна, що має висоту 913 метрів. Поки йдемо по хребту, перед нами відкриваються дивовижні види на долину Черемоша, хребти Писаного Каменю, та Чорногори. Але найцікавіше попереду. По лінії хребта спускаємось на галявину, і по стежці виходимо до скель, які мають назву Протяті камені.  Протяті камені являють собою скельні утровення з розчленованих пластів пісковика. Деякі з них пронизані отворами та ходами. Власне, і звідси пішла їхня назва. Деь серед цих скель, за місцевими легендами, жили опришки Олекси Довбуша. Найбільш мальовничою скелею, безумовно є Соколине Око. Величезна 40-метрова скеля має отвір у вигляді Ока.  Сьогодні Соколине Око є однією з найбільш відвідуваних природніх пам'яток Карпатського регіону.

                                                    

А далі, прошовши всі скелі виходимо до села Розтоки. Тут, повернувши праворуч, сходимо до потоку Смугарів, куди потраплємо до відомих Буковинських водоспадів. А це аж 7 (сім!) одоспадів: Ковбер ( 3,5 м.), Сич (10,5 м.), Нижній Гук ( 9 м.), Ворота ( 3,5м.), Середній Гук ( 10,5м.), Великий Гук ( 19м.),  та Верхній Гук ( 5м.).   Як бачимо, тут є цілий каскад водопадів, що розташовані серед прадавніх Буковинських лісів, куди ще рука людиин не дійшла. Вони завжди приваблюють багато туристів. Особливо в теплу пору року. А ось взимку тут є на що подивитись. По долині річки Смугарів спускаємось до Розток. І ось вийшли на центральну дорогу. 

 

 Вартість туру на 1 особу:

   Дорослі        Діти до 12 років
    415 грн.         365 грн. 

 

У вартість туру включено:  У вартість туру  не включено:
  • транспортне обслуговування по всьому маршруту;
  • супровід гідом-екскурсоводом;
  • екскурсійна програма;
  • харчування; 

 


Коментарі