На горня гарбати з купатами у Верховині 12.10

Чернівці-Верховина-Чернівці

(Зимовий варіант)

12.10

Вартість туру: 630 грн. 

Сезонність: весь рік

Тривалість: 1 день 

В програмі туру: Верховина- столиця гуцульського краю, відвідування музею збереження гуцульських традицій та звичаїв, переодягання в гуцульське вбрання, в якому гуцули ходять в повсякденному житті, майстер-клас з гри на найменшому музичному інструменті - дримбі, прогулянка Карпатами до полонини,зцілення живою ватрою

 

1 ДЕНЬ

Вранці виїзд з Чернівців до Верховини. " Ось Жаб'є... гуцульська столиця". Мальовничі ландшафти, кичери, квітучі долини, безкраїні полонини створили атмосферу чудового відпочинку в Карпатах. Регіон розташувався між гірських масивів Чивчина та Чорногори - найвищого гірського масиву Карпат. Саме тут зберіглись найдавніші звичаї та традиції гуцулів, і ми маємо можливість познайомитись з ними. Музей Галєрія гуцульсьских традицій та звичаїв присвячений збереженню гуцульських обрядів та традицій. Тут в цікавій бесіді за горнятком гарбати нам розкажуть про звичаї, обряди народні прикмети, що формувались на Гуцульщині в давні часи та існують по наш час. Під час ознайомлення з гуцульськими традиціями та обрядами, пригощають трав'яним чаєм, розвідають цікаві історії гуцульською говіркою, очищують живою ватрою, та знайомлять з колекцією родинних старовинних вишиванок. Під час нашої екскурсії ви маєте можливість приміряти на собі гуцульське вбрання, та відчути себе справжнім газдою чи газдиньою. А що за розповідь без музики? Господарі навчать грати на найменшому музичному інструменті - гуцульсьській дримбі. Дримба - це щипковий музичний інструмент, на якому грають вставляючи його між зубів та який використовує резонанс ротової порожнини. Після посиділок вирушаємо на екскурсію в гори на полонини. Маршрут буде пролягати через справжню гуцульську хату-гражду. В першу чергу, гражди будували як закритий двір, в який не може потрапити звір чи лиха людина. Тому і зараз хати-гражди на полонинах слугують як захист від усього лихого.

                                                

Тут протягом всього літування живуть вівчарі та випасають овець. З овечої шерсті роблять одяг. Саме тут під грифом "цілком таємно" гуцули тримають в секреті старовинні рецепти сироваріння. Але вони готові з вами поділитись ними, та закликати вас до процесу сироваріння. З пізньої весни до ранньої осені на полонині Кринта варять на відкритому вогні у великому казані справжній гуцульський сир — вурду та будз. А потім кладуть його під дах, щоби він відпочив, прокоптився та набув аромату, за який його так цінують шанувальники. Піднявшись на полонину, ви можете: скуштувати справжнього гуцульського сиру, познайомитись з побутом пастухів, дізнатися цікаву інформацію про Чорногірський хребет, та насолоджуватися краєвидами Карпат та чистим гірським повітрям.  

                           

По завершенню мандрівки виїжджаємо до Чернівців. 

Вартість туру на одну особу: 

Дорослий Діти до 12 років
630 грн.  535 грн. 

  

  У вартість туру включено:  

    Додатково оплачується: 

  • автобусний супровід по всьому маршруту;     
  • супровід гіда-екскурсовода;
  • екскурсійна програма;
  • страхування; 
  •  харчування; 

 

 

 


Коментарі